Ühendriikides vaadatakse üle võimalust viia sisse uued Venemaa-vastased majandussanktsioonid, sest Vene pool on USA hinnangul rikkunud kesk- ja lähimaarakettide likvideerimislepet.
- USA riigisekretäri asetäitja relvastuskontrolli ja rahvusvahelise julgeoleku alal Rose Gottemoeller. Foto: epa
Eile rääkis sellest Kongressi esindajatekojas USA riigisekretäri asetäitja relvastuskontrolli ja rahvusvahelise julgeoleku alal Rose Gottemoeller. „Me jätkame majandusmeetmete ülevaatamist seoses selle leppega, kuid hetkel meil veel otsust ei ole,“ ütles ta.
Ta lisas, et
sanktsioonid, mis on
Venemaale kehtestatud olukorra pärast Ukrainas, on osutunud uskumatult efektiivseks.
Relvastusleppe mittetäitmise pärast Venemaa suhtes meetmete rakendamisest on
Ühendriikide poliitikud rääkinud ka mitu korda varem – Venemaad on leppe rikkumises süüdistatud aastaid. USA pretensioonid puudutavad Iskander-M kompleksi kuuluvate tiibrakettide ja strateegiliste keskmaarakettide Rubež kohta käivaid lepinguid.
1990ndate aastate lõpust on Venemaa vastusena korduvalt viidanud ka Ühendriikide relvaleppe rikkumistele, pidades silmas raketitõrje katsetussüsteemi ning Tomahawkide stardiseadmete ehitust Rumeenias.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.